3%-дық ертінді алу үшін 70г 20%-дық күкірт қышқыл ертіндісіне қанша милилитр су қосу керек


Ответы на вопрос

Отвечает Аракелян Дина.

0.03 = \frac{70 \times 0.2}{70 + x} \\ 0.03(70 + x) = 70 \times 0.2 \\ 2.1 + 0.03x = 14 \\ x =  \frac{14 - 2.1}{0.03}  \\ x = 396.67gr

p(Воды)=1гр/мл

1мл---------1гр

х мл-------396.67гр

х=396.67мл