Химия 8 клас срочно плиз Барій гідроксид масою 17.1 г повністю нейтралізували нітратною

кислотою.Яку кількість нітратною кислоти витратили?

Ответы на вопрос

Отвечает Даутов Илья.

Дано:

m(Ba(OH)2)= 17.1 г

Знайти:

n(HNO3)-?

Розв'язання:

Ba(OH)2 + HNO3 = Ba(NO3)2 + 2H2O

n(Ba(OH)2)= m/M

M(Ba(OH)2)= 137 + 32 + 2= 171 г/моль

n(Ba(OH)2)= 17.1/171= 0.1 моль

Нехай n(HNO3)- х, тоді х= 0.1*2= 0,2 моль

Відповідь: n(HNO3)= 0.2 моль