із гідроксиду елемента , що розташований у 2 групі періодичної системи, маса якого становить 3.42

г, здобуто його бромід масою 5.94г. Визначте формулу гідроксиду

Ответы на вопрос

Отвечает Синицин Ярослав.

Розташований у 2 гр, тож двохвалентний.

Me(OH)2 + 2HBr= MeBr2 + 2H2O

3.42/x+34 = 5.94/x+160

x+34 = (3.42(x+160))/5.94

x+34 = (3.42x+547.2)/5.94

5.94x+201.96 = 3.42x+547.2

2.52x = 345.24

x = 137 г/моль

M(Me) = 137 г/моль

==> Me = Ba.

Вiдповiдь: Ba(OH)2.