Визначте формулу сполуки що складається з Ca, S, та O, маси яких відносяться відповідно як 5:4:8


Ответы на вопрос

Отвечает Пика Карина.

Ca_{x} S_{y} O_{z}

x:y:z= m(Ca) /Ar(Ca) : m(S) /Ar(S) : m(O) /Ar(O)

x:y:z=5/40 : 4/32 : 8/16

x:y:z= 0.125: 0.125 :0.5

x:y:z=1:1:4

CaSO₄

Отвечает Кузнецова Яна.

Ответ: СaSO₄

Дано:

m(Ca):m(S):m(O) = 5:4:8

Знайти:

формулу сполуки - ?

Объяснение:

Розв'язок.

М(Са) = 40 г/моль

М(S) = 32 г/моль

М(О) = 16 г/моль

Знаходимо кількість атомів Кальція, Сульфура та Оксигена:

n(Ca) = 5/40 = 0.125 моль

n(S) = 4/32 = 0,125 моль

n(O) = 8/16 = 0.5 моль

Знаходимо співвідношення атомів Кальція, Сульфура та Оксигена:

n(Ca):n(S):n(O) = 0,125:0,125:0,5 = 1:1:4

Таким чином, формула сполуки СaSO₄ - кальцій сульфат

Відповідь: СaSO₄