Знайти об'єм hbr для приготування 250 г 24,3% розчину


Ответы на вопрос

Отвечает Королёв Евгений.

Ответ:

для приготування 250 г 24,3% розчину бромводорода потрібно 16,8 л. бромводорода.

Объяснение:

Дано:

m(розчину HBr)=250г.

ω%(розчину HBr)=24,3%

Vm=22,4 л/моль

-------------------------

V(HBr)-?

Рішення:

1. Визначимо масу бомводорода в 250г. 24,3%:

m(HBr)=ω%(розчину НВг)×m(розчину HBr)÷100%

m (HBr)=24,5%×250г.÷100%=61,25 г.

2. Визначимо молярну масу бромводорода:

M(HBr)=1 + 80=81г./моль

3. Визначимо кількість речовини бромводорода в 61,25 г.:

n(HBr)=m (HBr)÷M(HBr)

n(HBr)=61,25 г.÷81г./моль=0,75 моль

6. Визначимо обсяг бромводорода кількістю речовини 0,75 моль:

V(HBr)=n(HBr)×Vm=0,75 моль×22,4 л/моль

V(HBr)=0,75 моль×22,4 л/моль=16,8 л.

6. для приготування 250 г 24,3% розчину бромводорода потрібно 16,8 л. бромводорода.