Құрамында 16% қосындысы бар 119г ізбестастан қанша литр көмірқышқыл газы бөлінетінін есептеңіздер​


Ответы на вопрос

Отвечает Бухгалтер Семён.

Ответ:

22,4 литр

Объяснение:

119 - 100%

х - 16%

х=16*119/100=19г қоспа

119-19=100г таза зат

СаСО3=СаО+СО2

n(CaCO3)=100/M(CaCO3)=1 моль

n(CaCO3)=n(CO2)=1 моль

v(CO2)=1*22.4=22.4 литр