20 БАЛІВ: Скласти іонно-молекулярні рівняння гідролізу і вказати реакцію середовища наступних

сполук: AlCl 3 (к.ч. 6), CuSO 4 (к.ч. 4), NaCN, KNO3 .

Ответы на вопрос

Отвечает Makeeva Maria.

Ответ:

1) Алюміній хлорид гідролізує ступінчасто.

AlCl3 + H2O = AlOHCl2 + HCl

AlOHCl2 + H2O = Al(OH)2Cl + HCl

Al(OH)2Cl + H2O = Al(OH)3 + HCl

Іонне рівняння гідролізу:

Al(3+) + 3Cl(-) + 3H2O = Al(3+) + 3OH(-) + 3H(+) + 3Cl(-)

Так як сіль утворена сильною кислотою і слабкою основою, то реакція середовища буде кислою, pH менше 7.

2) CuSO4 + 2H2O = Cu(OH)2 + H2SO4

Cu(2+) +SO4(2-) + 2H2O = Cu(2+) + 2OH(-) + 2H(+) + SO4(2-)

Cіль утворена слабкою основою і сильною кислотою, реакція середовища кисла, pH менше 7.

3)NaCN + H2O  = NaOH + HCN

Na(+) + CN(-) + H2O = Na(+) + OH(-) + H(+) + CN(-)

Сіль утворена сильною основою і слабкою кислотою, реакція середовища буде лужною, pH більше 7.

4) KNO3 + H2O  = KOH + HNO3

K(+) + NO3(-) + H2O  = K(+) + OH(-) + H(+) + NO3(-)

Сіль утворена сильною основою і сильною кислотою, середовище нейтральне. Лакмусовий папірець не змінить свого забарвлення в водному розчині KNO3, pH = 7.