В реакцію обміну вступив кальцій гідроксид кількістю речовини 0,5 моль з надлишком ортофосфатної

кислоти. Яка маса і кількість речовини кальцій ортофосфату утворилась?

Ответы на вопрос

Отвечает Терещенко Роман.

Ответ:

n₁[Ca₃(PO₄)₂]=0,16моль

m[Ca₃(PO₄)₂]=49,6г.

Объяснение:

n[Ca(OH)₂]=0,5моль

------------------------------

n[Ca₃(PO₄)₂]-?

m[Ca₃(PO₄)₂]-?

Рішення:

1. Запишемо рівняння реакції взаємодії гідроксиду кальцію з фосфорною кислотою:

3Ca(OH)₂+2H₃PO₄=Ca₃(PO₄)₂+6H₂O

а) за рівнянням реакції кількість речовини:

n[Ca(OH)₂]=3моль n[Ca₃(PO₄)₂]=1моль

б) за умовою задачі кількість речовини:

n₁[Ca(OH)₂]=0,5моль n₁[Ca₃(PO₄)₂]=0,16моль

4. Визначимо молярну масу кальцій ортофосфату:

M[Са₃(РО₄)₂]=3х40+2[(31+(16x4)=120+62+128=310 г./моль

5. Визначимо масу кальцій ортофосфату кількістю речовини 0,16 моль:

m[Ca₃(PO₄)₂]=n₁[Ca₃(PO₄)₂]×M[Са₃(РО₄)₂]=0,16моль×310 г./моль=49,6г.

6. Відповідь:

Кількість речовини кальцій ортофосфату n₁[Ca₃(PO₄)₂]=0,16моль і маса 49,6г.