Яку масу кремнію можна одержати внаслідок реакції між 12 г силіцій(4) оксиду і 6 гвуглецю?

Помогите,пожалуйста,даю максимальное количество баллов

Ответы на вопрос

Отвечает Жашуева Лаура.

Ответ: 5,6 г

Дано:

m(SiO2) = 12 г

m(C) = 6 г

m(Si) - ?

Объяснение:

Розв'язок.

М(SiO2) = 60 г/моль

n(SiO2) = m/M = 12 г/60 г/моль = 0,2 моль

М(С) = 12 г/моль

n(C) = m/M = 6 г/12 г/моль = 0,5 моль

SiO2 + C = Si + CO2

З РХР бачимо, що n(SiO2):n(C) = 1:1, за умовами задачи

n(SiO2):n(C) = 0,2:0,5 = 1:2,5, тобто вуглець взят в надлишку, рахунок ведемо по кремнію оксиду.

З РХР бачимо, що n(Si) = n(SiO2); n(Si) = 0,2 моль

М(Si) = 28 г/моль

m(Si) = n*M = 0,2 моль*28 г/моль = 5,6 г

Відповідь: 5,6 г