Обчислити масу кухонної солі(NаСl) та об‘єм води необхідний для приготування 400 г 5% розчину

кухонної солі.

Ответы на вопрос

Отвечает Случко Никита.

Ответ: 20 г солі та 380 мл води

Дано:

m(розч.) = 400 г

ω(солі) = 5% або 0,05

Знайти:

m(солі) - ?

V(H2O) - ?

Розв'язок.

m(солі) = m(розч.)*ω(солі) = 400 г*0,05 = 20 г

m(H2O) = m(розч.) - m(солі) = 400 г - 20 г = 380 г

V(H2O) = m(H2O)/ρ(H2O) = 380 г/1 г/мл = 380 мл

Відповідь: 20 г солі та 380 мл води