До розчину ферум(III) хлориду масою 487,5г долили розчин, який містить 80г натрій гідроксиду.

Визначте масу і кількість речовини добутого ферум(III) гідроксиду. Допоможіть, будь ласка. Даю 40 балів

Ответы на вопрос

Отвечает Пасынкова Ульяна.

Ответ:

FeCl3 + 3NaOH = Fe(OH)3 + 3NaCl

n(FeCl3) = 487,5/162 = 3 моль

n(NaOH) = 80/40 = 2 моль

n(FeCl3) : n(NaOH) = 1:3

З цього виходить, що FeCl3 у надлишку, тому рахуємо по NaOH.

Співвідношення NaOH : Fe(OH)3 = 3:1, тому 2/3 = x/1, де х - кількість Fe(OH)3

n(Fe(OH)3) = 2/3 = 0,667 моль

m(Fe(OH)3) = 0,667*107 = 71,3г