Яку масу кухонної солі і води треба взяти, щоб добути: а) 100 г 10% розчину; б) 200 г 15%

розчину; в) 50 г 5% розчину соди; г) 20 г 2% розчину соди?

Ответы на вопрос

Отвечает Полын Дарья.
А) m (солі) = ω * m (розчину) = 0,1 * 100 г = 10 г
m (води) = m (розчину) - m (солі) = 100 г - 10 г = 90 г
б) m (солі) = ω * m (розчину) = 0,15 * 200 г = 30 г

m (води) = m (розчину) - m (солі) = 200 г - 30 г = 170 г
В) Визначимо масу соди в розчині виходячи з формули відсоткової концентрації:
W (в-ва) = m (в-ва) / m (розчину) • 100%.
Маса соди буде дорівнює:
m (соди) = W (соди) • m (розчину) / 100% = 5% • 50 г / 100% = 2,5 м
Маса води необхідна для приготування розчину:
m (H2O) = m (розчину) - m (соди) = 50 г - 2,5 г = 47,5 м

Г) У 20 г 2% -ного розчину міститься 20 г * 0,02 = 0,4 г соди. Відповідно, міститься 20 г - 0,4 г = 19,6 г води.