1.Оберіть тип реакції, до якого належить взаємодія кислот з основними оксидами. 1) заміщення2)

розкладу3) обміну4) сполучення2.Укажіть оксид, який утворює сіль під час взаємодії з кислотами1) BaO2) SO33) Ba(OH)24) HCl3.Обчисліть масу купрум(ІІ) хлориду, який можна добути із купрум(ІІ) оксиду масою 4 г .4.Укажіть атоми або групи атомів, що обов'язково входять до складу оксидів 1) гідроксильна група2) Оксиген3) кислотний залишок4) Гідроген5.Укажіть формулу сполуки, що належить до кислотних оксидів.1) ВаО2) Zn(OH)23) Al2O34) P2O56.Напишіть назви речовин, зазначте клас: Na2O, H2SO4, KNO3, Zn(OH)2.7.Оберіть речовину, з якою буде взаємодіяти купрум(ІІ) гідроксид1) магній гідроксид2) нітратна кислота3) натрій хлорид4) вода8.Оберіть твердження щодо властивостей амфотерних оксидів.1) реагують з основними сполуками2) реагують з водою3) реагують з кислотними сполуками4) реагують як з кислотними так і з основними сполуками9.Укажіть групу речовин, яка містить лише основи1) AgNO3, Na2S, CuCl22) H2S, H2SO4, HCl3) SO2 BaO CO24) Fe(OH)2 Ba(OH)2 NaOH10.Приведіть у відповідність реагенти та продукти реакцій1) Na2ZnO2 +H2O 2) ZnSO4 3) ZnSO4 + H2O 4) ZnO + H2O5)ZnO + H2SO4 6)ZnO + SO3 7) Zn(OH)2 (нагрівання) 8) ZnO + NaOH Прошу, помогите пожалуйста))) 35 балов за правильный ответ)

Ответы на вопрос

Отвечает Гумарова Самира.

1. 3)

2. 1)

3. CuO + 2HCl = CuCl2 + H2O

m(CuCl2) = (m(CuO) × M(CuCl2))/M(CuO)

m(CuCl2) = (4г × 135 г/моль)/80г/моль = 6.75 г

4. 2)

5. 4)

6. Na2O — Натрій (2) оксид, клас оксидів

H2SO4 — Сульфатна кислота, клас кислот

KNO3 — Калій нітрат, клас солей

Zn(OH)2 — цинк гідроксид, клас основ.

7. 2)

8. 4)

9. 4)

10. Na2ZnO2 + 2H2O = Na2(Zn(OH)4)

ZnSO4 + 2H2O = Zn(OH)2 + H2SO4

ZnO + H2O = Zn(OH)2

ZnO + H2SO4 =ZnSO4 + H2O

ZnO + SO3 = ZnSO4

Zn(OH)2 (нагрівання) = ZnO + H2O↑

ZnO + 2NaOH = Na2ZnO2 + H2O