Ви можете хоть би раз мені дати відповідь ну ПЖ !!!!!!!!!! 7. Внаслідок продування сульфур(IV)

оксиду через калій гідроксид утворилася сіль (1 бал) 8. Напишіть рівняння реакцій, за допомогою яких можна здійснити перетворення: (2 бали) масою 31,6г Який об'єм сульфур (IV) оксилу прореагував? Са— СаО — Са(ОН), — Са(NO,).-

Ответы на вопрос

Отвечает Ермак Максим.

7. Внаслідок продування сульфур(IV) оксиду через калій гідроксид утворилася сіль (1 бал) масою 31,6г Який об'єм сульфур (IV) оксилу прореагував?

Уравнение реакции:

2KOH + SO₂ = K₂SO₃ + H₂O

Находим молярную массу образовавшейся соли:

М( K₂SO₃) = 2*39 + 32 + 3*16 = 158 г/моль

Находим сколько молей составляют 158 г соли:

n = m/M = 31,6/158 = 0,2 моль

По уравнению реакции видно, что 1 моль соли образуется из 1 моля сульфур оксида, значит 0,2 моля соли образуется из 0,2 моля сульфур оксида. А 1 моль любого газа при н.у. занимает объём 22,4 л, значит 0,2 моля имеют объём:

0,2 *22,4 = 4,48 л

Ответ: 4,48 л сульфур оксида

8. Напишіть рівняння реакцій, за допомогою яких можна здійснити перетворення: (2 бали)  Са— СаО — Са(ОН), — Са(NO

2Са + О₂ = 2СаО

СаО + Н₂О = Са(ОН)₂

Са(ОН)₂ + 2HNO₃ = Ca(NO₃)₂ + 2H₂O