Бартолетова сіль KCLO3при нагріванні за наявності каталізатора розкладається з виділенням кисню

тому вано застосовується наприклад у піротезнічних сумішах. Визнач за рівнянням 2KCLO3=2KCL+3O2 обєм кисню який утворюється в результаті розкладу 490г солвєі

Ответы на вопрос

Отвечает Плахута Ира.

Ответ: 134,4 л

Дано:

m(KClO3) = 490 г

V(O2)-?

Объяснение:

M(KClO3) = 122,5 г/моль

n(KClO3) = m/M = 490 г/122,5 г/моль = 4 моль

Составляем УХР:

2KClO3 = 2KCl + 3O2

Из УХР видно, что n(O2) = 1.5n(KClO3)

n(O2) = 1,5*4 моль = 6 моль

V(O2) = n*Vm = 6 моль*22,4 л/моль = 134,4 л

Ответ: 134,4 л