Даю 50 балів 1.Яка масса лугу утвореться внаслідок взаємодії 5 моль натрій оксиду з достатньою

кількістю води? 2.Яка маса солі утвориться під час взаємодії 8 г натрій гідроксиду й ортофосфатної кислоти? Вважайте, що утворилася тільки середня сіль.

Ответы на вопрос

Отвечает Демянчук Дарина.

Ответ: 1. 400 г 2. 10,988 г

Объяснение:

1. Уравнение:

Na2O + H2O = 2NaOH

Дано:

n(Na2O) = 5 моль

M(NaOH) = Ar(Na) + Ar(O) + Ar(H) = 23 + 16 + 1 = 40 г/моль

Решение:

Пусть n(NaOH) = x, составим пропорцию

5/1=x/2 (после черты коэффициенты)

x = 10

n(NaOH) = 10 моль

m(NaOH) = n*M = 10*40 = 400 г

2. Объяснение:

Уравнение:

3NaOH + H3PO4 = Na3PO4 + 3H2O

Дано:

m(NaOH) = 8 г

M(NaOH) =  Ar(Na) + Ar(O) + Ar(H) = 23 + 16 + 1 = 40 г/моль

M(Na3PO4) = 3Ar(Na) + Ar(P) + 4Ar(O) = 3*23 + 31 + 4*16 = 69 + 31 + 64 = 164 г/моль

Решение:

n(NaOH) = m/M = 8/40 = 0,2 моль

Пусть n(Na3PO4) = x, составим пропорцию

0,2/3=x/1 (после черты коэффициенты)

x = 0,067

n(Na3PO4) = 0,067  моль

m(Na3PO4) = n*M = 0,067*164 = 10,988 г