Змішали два розчини 10% і 20%. Яку масу кожного розчину треба взяти, щоб отримати 300 г 12%​


Ответы на вопрос

Отвечает Маркевич Полина.

Відповідь : маса розчину з масовою часткою 10% = 240 г, а з масовою часткою 20%=60 г

Дано:

W1(р.р.)=10%

W2(р.р.)=20%

W3(р.р.)=12%

m3(р-ну)=300г

Знайти:

m1(р-ну)-?

m2(р-ну)-?

Розв'язання:

Нехай, маса першого розчину = х, а другого = у

Зробимо таблицю : (дивись на малюнок).

Маємо систему:

x+y=300                           x+y=300

0.1x + 0.2y = 36 \*10       x + 2y = 360

Віднімемо від другого рівняння перше. Отримаємо

х-х + 2у-у = 360-300

у=60

Якщо, маса другого розчину = 60 г, то маса першого розчину = 300-60 = 240 г