Памагите!!! У білку курячого яйця масова частка білків - 11 %, жирів - 0,2 %, вуглеводів - 0,7 %,

а все інше - вода та неорганічні солі. У жовтку курячого яйця масова частка білків - 16 %, жирів - 27 %, вуглеводів -3,6 %, інше - вода, холестерол та вітаміни. Середня маса курячого яйця дорівнює 60 г, де маси шкаралупи, білка та жовтка співвідносяться як 12 : 56 : 32. Обчисліть масу білків, жирів та вуглеводів, що вживає людина з одним курячим яйцем

Ответы на вопрос

Отвечает Шляхтина Варвара.

Відповідь:

Відомо: ω1(білків)=11%, ω1(жирів)=0,2%, ω1(вуглеводів)=0,7%,

ω2(білків)=16%, ω2(жирів)=27%, ω2(вуглеводів)=3,6%,

m(яйця)=60 г, m(шкарлупи):m(білка):m(жовтка)=12:56:32

Знайти: m(білка)-?, m(жирів)-?, m(вуглеводів)-?

Розв'язування:

1. Знайдемо масу білка курячого яйця:

12+56+32=100 (ч.)-частин припадає на масу курячого яйця

60 : 100 = 0,6 (г) - грам припадає на 1 частину

m(білка)=0,6•56=33,6(г)- маса білка курячого яйця

2. Знайдемо масу білків, жирів і вуглеводів у білку курячого яйця:

m1(білків)=(ω1(білків)•m(білка)):100%=(11%•33,6):100%=3,696 г

m1(жирів)=(ω1(жирів)•m(білка)):100%=(0,2%•33,6):100%=0,0672 г

m1(вуглеводів)=(ω1(вуглеводів)•m(білка)):100%=(0,7%•33,6):100%=

=0,2352 г

3. Знайдемо масу жовтка курячого яйця:

m(жовтка)=0,6•32=19,2 (г)- маса жовтка курячого яйця

4. Знайдемо масу білків, жирів і вуглеводів у жовтку курячого яйця:

m2(білків)=(ω2(білків)•m(жовтка)):100%=(16%•19,2):100%=3,072 г

m2(жирів)=(ω2(жирів)•m(жовтка)):100%=(27%•19,2):100%=5,184 г

m2(вуглеводів)=(ω2(вуглеводів)•m(жовтка)):100%=(3,6%•19,2):100%=

=0,6912 г

5. Знайдемо масу білків, жирів і вуглеводів у одному курячому яйці:

m(білків)=m1(білків)+m2(білків)=3,696 г+3,072 г=6,768 г

m(жирів)=m1(жирів)+m2(жирів)=0,0672 г+5,184 г=5,2512 г

m(вуглеводів)=m1(вуглеводів)+m2(вуглеводів)=0,2352 г+0,6912 г=

=0,9264 г

Відповідь: 6,768 г білків, 5,2512 г жирів, 0,9264 г вуглеводів.

Пояснення: