5 67899101112 Список завданьУмова завдання:Визнач масу води у якій необхідно розчинити 12 г

натрій сульфіду, щоб отримати розчин з масовоючасткою 13 %.Відповідь запиши цілим числом.Відповідь: маса водиГ.Відповісти!Попереднє завданняСписок завданьНаступне завдання​

Ответы на вопрос

Отвечает Коротких Максим.

Понятие 13% раствор означает, что в 100 г раствора содержится 13 г растворенного вещества, поэтому можем составить пропорцию:

100 г р-ра -------------- 13 г в-ва

    Х г р-ра -------------- 12 г в-ва

Х = 100*12/13 = 92,3 г

Тогда воды в таком растворе:

92,3 - 12 = 80,3 г ≈ 80 г