Обчисліть масову частку етанової кислоти в розчині 150 г, якщо на її нейтралізацію витратили розчин

натрій гідроксиду масою 250 г з масовою часткою лугу 16%. Запишіть розв'язок з хімічним рівнянням.

Ответы на вопрос

Отвечает Кочарин Максим.

Відомо:

m((розчину NaOH)=250 г,

W(NaOH)=16%,

m((розчину СН3СООН)=150 г

Знайти: W(СН3СООН)-?

Розв'язання.

m(речовини)=(m(розчину)•W)/100%m(NaOH)=(m(розчину NaOH)•W(NaOH))/100%=(250 г•16%)/100%= 40 г.

Записуємо рівняння реакції:

                x г              40 г

      CH3COOH  + NaOH → CH3COONa + H2O        

         60 г                  40 г

Прореагувало 1 моль етанової кислоти СН3СООН з 1 моль натрій гідроксиду NaOH. 

Обчислюємо молярні маси (M г/моль = Mr) речовин й, відповідно, масу 1 моль.

Mr(CН3СООН)=2•Ar(C)+4•Ar(Н)+2•Ar(О)=2•12+4•1+2•16=60,  M(CН3СООН)=60 г /моль.

Маса 1 моль=60г.

Mr(NaОН)=Ar(Nа)+Ar(О)+Ar(Н)=23+16+1=40,  M(NaОН)=40 г/моль.  

Маса 1 моль=40 г.х г / 60 г = 40 г / 40 г, звідси х = 60 г • 40 г / 40 г = 60 г.

W=m(речовини)/m(розчину)W(CН3СООН)=m(CН3СООН)/m(розчину CН3СООН)=60 г/150 г)=0,4,або, помноживши знайдене число на 100%, одержимо 40%.

Відповідь: 0,4 або 40% .