обчисліть масу середньої солі що утвориться у результаті взаємодії 20г натрій гідроксиду з

необхідною кількістю сульфур 4 оксиду​

Ответы на вопрос

Отвечает Добрынская Настя.

Ответ: 31,5 г

Дано:

m(NaOH) = 20 г

m(Na2SO3)-?

Розв'язок:

M(Na2SO3) = 126 г/моль

M(NaOH) = 40 г/моль

n(NaOH) = m/M = 20 г/40 г/моль = 0,5 моль

Складаємо РХР:

2NaOH + SO2 = Na2SO3 + H2O

З РХР бачимо, що n(Na2SO3)=0,5n(NaOH)

n(Na2SO3) = 0,5*0,5 моль = 0,25 моль

m(Na2SO3) = n*M = 0,25 моль*126 г/моль = 31,5 г

Відповідь: 31,5 г