до натрій карбонату додали розчин етанової кислоти масою 50 г. Виділився газ об'ємом 0,448 л ( н.

у.). Масова часка кислоти у вихідному розчині дорівнювала?​

Ответы на вопрос

Отвечает Мухамадиев Карим.

Ответ:

4,8%

Объяснение:

Na2CO3 + 2CH3COOH = 2CH3COONa + H2O + CO2

n =V/Vm

n(CO2) = 0,448/22,4 = 0,02 моль

Зі схеми реакції бачимо, що мольне співвідношення СО2 та СН3СООН дорівнює 1:2, тобто кислоти вступило у два рази більше (коефіцієнти перед речовинами).

Отже, n(CH3COOH) = 0,02*2 = 0,04 моль.

n=m/Mr; m = n*Mr

Mr(CH3COOH) = 60 г/моль

m(CH3COOH) = 0,04*60 = 2,4 г

Концентрація кислоти:

W(СН3СООН) = m(речовини)/m(розчину) = 2,4/50 * 100% = 4,8%