Добрые люди, помогите! Мне срочно нужно решить задачу по химии: Яка кількість речовини калій

ортофосфату утворюється під час взаємодії 85,2 грам фосфор(5) оксиду з достатньою кількістю калій гідроксиду?

Ответы на вопрос

Отвечает Цуркан Виктория.

Ответ:

Объяснение:

Складемо рівняння реакції взаємодіі калію гідроксиду і фосфору (5) оксиду:

6KOH+P2O5=2K3PO4+3H2O

Знайдемо молярну масу фосфор (5) оксиду, вона дорівнює:

M(P2O5)= 31*2+16*5=62+80=142г/моль

Кількість речовини  n(P2O5)яка утворюється під час взаємодії 85,2 г

n(P2O5)=85,2/142=0,6 моль          

Найдемо співвідношення

n(P2O5)/n(K3PO4)=1:2

Кількість речовини калій ортофосфату утвореної під час взаємодії кількістю речовини  n(P2O5)

n(K3PO4)=0,6*2=1,2моль