Лёгкое задание, дам 15 баллов, подскажите пожалуйста Знайти масу води, яку потрібно додати до 15г

цукру, щоб одержати 20-ти% розчин

Ответы на вопрос

Отвечает Степанов Степан.

Відповідь: 60 г

Дано:

m(цукор) = 15 г

ω(цукор) = 20% або 0,2

Знайти:

m(Н₂О) - ?

Розв'язок:

З формули

ω = m(цукор)/m(p.цукор) знаходимо масу розчину цукру:

m(p.цукор) = m(цукор)/ω = 15 г/0,2 = 75 г

Знаходимо масу води:

m(H₂O) = m(p.цукор) - m(цукор) = 75 г - 15 г = 60 г

Відповідь: 60 г