При спалюванні сполуки невідомого складу массою 0,29 г, що містить Карбон та Гідроген, одержали 448

мл карбон діоксиду (н.у.) та 0,45г водяної пари. Відносна густина парів сполуки за воднем становить 29. Визначте формулу сполуки.​

Ответы на вопрос

Отвечает Пащенко Рома.

Ответ:

C₄H₁₀ - бутан

Объяснение:

Рахуємо молярну масу вуглеводню

M(C_xH_y) = D \cdot M(H_2) = 29 \cdot 2 = 58\;\frac{g}{mol}

Пишемо загальну схему реакції

C_xH_y + O_2 \to CO_2 + H_2O

Рахуємо кількість речовини вуглекислого газу (кількість речовини Карбону буде така ж)

n(CO_2) = \dfrac{V(CO_2)}{V_M} = \dfrac{0.448}{22.4} = 0.02\;mol

Рахуємо кількість речовини води (кількість речовини Гідрогену буде вдвічі більша)

n(H_2O) = \dfrac{m(H_2O)}{M(H_2O)} = \dfrac{0.45}{18} = 0.025\;mol

Отже

n(C) : n(H) = 0.02 : 0.05 = 2 : 5 = 4 : 10

Тому формула вуглеводню C₄H₁₀, що відповідає раніше порахованій молярній масі