ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА •4. Этаннан ацетальдегидті алу реакция теңдеулерін жазыңдар. Реакция нәти-

жесінде 4,4 гацетальдегид алынды. Реакцияға қатысқан этанның көлемін (қ.ж.)есептеңдер.Жауабы: 2,24 л.​

Ответы на вопрос

Отвечает Досмагулов Диас.

Ответ:

Бер: m(C2H4O)=4,4г

Т/к: V(C2H6)=?

Шешуі: Mr(C2H6)=30, Mr(C2H4O)=44

x—4,4г

30г/моль—44г/моль

x=4,4г×30г/моль / 44г/моль=3г(C2H6)

V=n×Vm (Vm=22,4л/моль)

n=m/M=3г / 30г/моль=0,1моль

V=0,1моль×22,4л/моль=2,24л

Жауабы: V(C2H6)=2,24л.