Розвязати: Молекулярна маса досліджуваної речовини 26. Масова частка карбону 93,3 %. Масова

частка гідрогену w%(4)=7,7%. Знайти формулу.

Ответы на вопрос

Отвечает Горобець Кира.

Ответ:

С₂Н₂

Объяснение:

Нехай маса сполуки 100 г, тоді Карбону там 93.3 г, а Гідрогену 7.7 г

Співвідношення кількості речовин елементів дорівнює співвідношеню індексів біля них

n(C) : n(H) = \dfrac{m(C)}{M(C)} : \dfrac{m(H)}{M(H)} = \dfrac{93.3}{12} : \dfrac{7.7}{1} \approx 7.7 : 7.7 = 1 : 1

Найпростіша формула такої речовини СН з молярною масою 13 г/моль. Нам же потрібно, щоб молярна маса була 29 г/моль, а це вдвічі більше, тому і індекси треба збільшити вдвічі

Отже, істинна формула сполуки С₂Н₂ - ацетилен