Обчисліть об’єм гідроген хлориду, який утвориться внаслідок дії надлишку сульфатної кислоти на

292,5 г натрій хлориду, якщо вихід продукту реакції становить 65%. СРОЧНО

Ответы на вопрос

Отвечает Иванченко Гриша.

Ответ: 72,8 литра

Объяснение:

H2SO4 + 2NaCl = 2HCl + Na2SO4

υ(NaCl) = m(NaCl)/M(NaCl) = 292,5/58,5 = 5 (моль)

υ(NaCl) = n(HCl теоретич.) = 5 моль

η(реакции) = υ(практич.)/υ(теоретич.)

υ(практич.) = η(реакции) * υ(теоретич.)

υ(практич.) = 0,65 * 5 = 3,25 (моль)

V(HCl) = υ(HCl) * Vμ = 3,25 * 22,4 = 72,8 (л)