при дії на на цинк масою 3.25 г достатньої кількості розчину сульфатної кислоти добули 1064 мл

водню який відносний вихід цього газу?

Ответы на вопрос

Отвечает Присяжнюк Настя.

Ответ: 95%

Дано:

m(Zn) = 3,25 г

V(пр. H2) = 1064 мл

η(Н2)-?

Объяснение:

M(Zn) = 65 г/моль

n(Zn) = m/M = 3,25 г/65 г/моль = 0,05 моль

n(пр. H2) = V(пр. Н2)/Vm = 1,064 л/22,4 л/моль = 0,0475 моль

Складаємо РХР та визначаємо кількість теоретично можливого об'єму водню:

Zn + H2SO4 = ZnSO4 + H2

З РХР бачимо, що теоретична кількість n(теор. Н2) = n(Zn)

n(теор. Н2) = 0.05 моль

η(H2) = n(пр. H2)/n(теор. Н2) = 0,0475/0,05 = 0,95, або 95%

Відповідь: 95%