На 106 г натрій карбонату і натрій хлориду подіяли хлоридною кислотою. При цьому виділилось 2,24 л

газу . Визначте масову частку солей у вихідній суміші

Ответы на вопрос

Отвечает Терентьев Никита.

na2co3+2hcl=2nacl+co2+h2o

nacl+hcl=р-ция не пойдет

n(co2)=V(co2)/Vm=2.24/22.4=0.1 моль

n(na2co3)=n(co2)=0.1 моль

m(na2co3)=n(na2co3)*M(na2co3)=0.1*106=10.6 г

w(na2co3)=m(na2co3)/m(na2co3+nacl)*100%=10.6/106*100%=10%

w(nacl)=100%-w(na2co3)=100%-10%=90%