До розчину масою 25 г з масовою часткою натрій нітрату 20% додали воду об’ємом 225 мл. Визначте

масову частку розчиненої речовини в новому розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Відповідь:

0,02 або 2%

Пояснення:

m(NaNO3) = m(р-ну ) * ω¹ = 25г * 0,2 = 5г

1 мл води = 1г води

m²(р-ну) = m¹(р-ну) + m(H₂O) = 25г + 225г = 250 г

ω²= m(NaNO3) / m²(р-ну)  = 5г / 250 г = 0,02 або 2%