, що 7. Користуючись завданням 6 (без помилок), складіть три задачі, у яких треба знайти: а) масу

за даним об'ємом; б) об'єм за кількістю молекул речовини; в) кількість усіх атомів у молекулі за даною масою. Запишіть скорочені умови.

Ответы на вопрос

Отвечает Перец Ксения.

Ответ:

Объяснение:

А) Знайти масу оксиду сірки (IV) за даним об*ємом 11,2 л.

Дано:

V(SO2)=11,2 л

Vm=22,4 л/моль

m(SO2)-?

Розв*язок:

n=V/Vm, N(SO2)=11,2л /22,4л/моль=0,5 моль

m=n×M

M(SO2)=32+2×16=64г/моль

m(SO2)=0,5моль ×64г/моль=32г

Відповідь: m(SO2)=32 г

Б) Кількість молекул оксиду азоту(І) N2O дорівнює 12×10²³.Визначте об*єм оксиду азоту(І).

Дано:

N(N2O)=12×10²³молекул

Na=6×10²³моль⁻¹

Vm=22,4л/моль

V(N2O)-?

Розв*язок:

n=N/Na , n(N2O)=12×10²³/6×10²³=2 моль

V=n×Vm, V(N2O)=2моль×22,4л/моль=44,8л

Відповідь: V(N2O)=44,8 л

В) Скільки атомів у молекулі містить азот масою 14 г.

Дано:

m(N2)=14 г

Na=6×10²³моль⁻¹

N(N2)-?

Розв*язок:

n=m/M , M(N2)=2×14=28г/моль

n(N2)=14 / 28=0,5 моль

N=n×Na, N(N2)=0,5×6×10²³=3×10²³(атомів)

Відповідь:N(N2)=3×10²³атомів