Визначити формулу насиченого одноатомного спирту,молекулярна масса якого 116


Ответы на вопрос

Отвечает Менькова Анастасия.

Відповідь:

Дано:

m(CnH2n+1OH)=116г

Розв'язання: спочатку записуємо загальну формулу спиртів:

CnH2n+1OH

далі підставляємо маси елементів і розв'язуємо рівняння: 12n+2n+1+16+1=116

14n+18=116

14n=116-18

14n=98

n=98/14

n=7

Тепер підставляємо: С7Н15ОН - гептанол