визначити молекулярну формулу ненасиченого вуглеводного ряду етилену, відносна густина парів якого

за киснем 3,5​

Ответы на вопрос

Отвечает Болотова Анна.

Ответ:

С8Н16

Объяснение:

D(O2) = 3.5   Mr = 3.5 × 32(Mr кисню) = 112

CnH2n - формула вуглеводнів ряду етилену

12- маса Карбону

2 - маса Водню

12n + 2n = 112 (Mr невідомої речовини)

14n = 112

n = 112/14 = 8

C8H16 -  найпростіша

Перевіряємо :

Шукаємо масу знайденої формули

Mr( C8H16) = 112

Якщо маса найпростішої речовини відрізняється від маси, знайденої за відносною густиною, слід розділити масу, знайдену за відносною густиною, на масу найпростішої речовини. У результаті ми отримаємо число, на яке потрібно домножити формулу найпростішої. Знайдена речовина буде називатися дійсною.

У нашому випадку

С8Н16 - дійсна