При відповідній обробці 4 грам чавунних ошурок виділилося 0,336 л. карбону (4) оксиду на нормальних

умов. Визначте масову частку домішок вуглецю у зразку чавуну.

Ответы на вопрос

Отвечает Лопатина Маша.

Ответ: 4,5%

Дано:

m(ч.о.) = 4 г

V(CO2) = 0,336 л

ω(С)-?

Объяснение:

n(C)=n(CO20 = V(CO2)/Vm = 0,336 л/22,4 л/моль = 0,015 моль

m(C) = n(C)*M(C) = 0,015 моль*12 г/моль = 0,18 г

ω(С) = m(C)/m(ч.о.) = 0,18 г/4 г = 0,045, або 4,5%

Відповідь: 4,5%