(СРОЧНО, ДАЮ 100 БАЛЛОВ) Ортофосфатну к-ту у промисловості добувають дією сульфатної к-ти на

природну сіль кальцій ортофосфат. Яку масу к-ти можна добути з 124 кг ортофосфату кальцію Ca 3 (PO 4 ) 2 , якщо практичний вихід 90%.

Ответы на вопрос

Отвечает Сормовский Андрей.

Ответ:

Объяснение:

Ca3(PO4)2 + 3H2SO4=3CaSO4+2H3PO4

n(Ca3(PO4)2))=124/310=0.4

n(Ca3(PO4)2))=2n(H3PO4)=0.8 моль

m(теор.)=0.8×98(М(H3PO4))=78.4г

78.4 -- 100%

X -- 90%

X = 70.56%