!!!ОЧЕНЬ СРОЧНО!!! Масові частки елементів в молекулі кислоти становлять: Карбон – 26,1%,

Гідроген – 4,35%, Оксиген – 69,55%, відносна густина за воднем – 23. Виведіть молекулярну формулу сполуки. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Коварж Таня.

Mr(CxHyOz) = 2 \times 23 = 46

w(C) =  \frac{12x}{46}  \times 100\% = 26.1 \\ x = 1

т.е C₁

w(H) =  \frac{x}{46}  \times 100 = 4.35 \\ x = 2

т.е H₂

w(O) =  \frac{16x}{46}  \times 100 = 69.55 \\ x = 2

Формула спирта будет:

CH₂O₂ или HCOOH

Муравьиная кислота