1.складіть рівняння реакцій за допомогою яких можна здійснити перетворення Cа = СаO =Ca(OH)2 =

CaCl2 2.Виберіть з наведенних речовин ті,з якими взаємодіє розчин сульфатної кислоти: ZnO Cu SO2 Fe2O3 CO2 Zn H2O KOH KCL BaCL Напишіть рівняння відповідних реакцій

Ответы на вопрос

Отвечает Башкатова Алина.

Ca+ O2 = CaO

CaO+ KOH = Ca(OH)2 + K2O

Ca(OH)2 + HCl = CaCl2+ H2O

Отвечает Дуйсенов Думан.

1.

2Сa + O₂ = 2CaO + 2H₂O = Ca(OH)₂ + 2HCL = CaCl₂ + 2H₂O

2.

ZnO + H₂SO₄ = ZnSO₄= ZnSO₄ + H₂O

2Cu + 2H₂SO₄ = CuSO₄ + SO₂ + 2H₂O

Fe₂O₃ + H₂SO₄ = невозможно, CO₂ + H₂SO₄ = невозможно.

Zn + H₂SO₄ = ZnSO₄ + H₂

H₂O + H₂SO₄ = нельзя!

2KOH + H₂SO₄ = K₂SO₄ + 2H₂O

2KCL + H₂SO₄ = K₂SO₄ + 2HCl

2BaCl + H₂SO₄ = BaSO₄ + 2HCL