СРОЧНО! ДАЮ 25 БАЛОВ! задача по химии! На нейтралізацію розчину калій гідроксиду масою 300 г

витратили розчин, у якому містилась ортофосфорна кислота кількістю речовини 0,6 моль. Обчисліть масову частку лугу в розчині.​

Ответы на вопрос

Отвечает Пушков Сергей.

Ответ:w(KOH)=100,8/300 *100 = 33.6%

Пояснення:

Дано: m(розчину KOH)=300g ; n(H₃PO₄)=0,6 моль

I. Запишемо рівняння реакції:

3 KOH + H₃PO₄ → 3 H₂2O + K₃PO₄

II. За рівнянням видно, що реагенти у співвідношенні, як 3:1.

Тобто, 3n(KOH)=n(H₃PO₄)

III. Запишемо формули // Виконаємо обчислення :

w(E)=m(E)/m(розчину) · 100%

m(E)=w(E)*m(розчину) / 100%

n(E)=m(E)/Mr(E)

m(E)=n(E)*Mr(E)

n(KOH)=n(H₃PO₄) *3=0.6*3=1.8 моль

m(KOH)=1.8*56=100,8 g

w(KOH)=100,8/300 *100 = 33.6%

Объяснение: