10. До 800 г розчину натрій хлориду (NaCl) з масовою часткою солі 14% додали 50 г води. Яқа масова

частка натрій хлориду (NaCl) в утвореному розчині:​

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнякова Настя.

Ответ: 13,18%

Дано:

m₁(р-ну NaCl) = 800 г

ω₁(NaCl) = 14% або 0,14

+ m(H₂O) = 50 г

ω₂(NaCl) - ?

Объяснение:

Знайдемо масу солі, яка буде незмінною:

m(NaCl) = m₁(р-ну NaCl)*ω₁(NaCl) = 800 г*0,14 = 112 г

Знаходимо масу утвореного розчину:

m₂(р-ну NaCl) = m₁(р-ну NaCl) + m(H₂O) = 800 г + 50 г = 850 г

Знаходимо масову частку натрій хлориду (NaCl) в утвореному розчині:​

ω₂(NaCl) = m(NaCl)/m₂(р-ну NaCl) = 112 г/850 г = 0,1318 або 13,18%

Відповідь: 13,18%