Глюкоза масою 180 кг утворилась унаслідок реакції фотосинтезу. Обчисліть масу вуглекислого газу,

яка при цьому асимілювалася.

Ответы на вопрос

Отвечает Мергенева Ангелина.

180 кг = 180000 г

6CO₂ + 6H₂O = C₆H₁₂O₆ + 6O₂

M(C₆H₁₂O₆) = 180 г/моль

n(C₆H₁₂O₆) = 180000/180 = 1000 моль

по условию: n(CO₂) = 6n(C₆H₁₂O₆) = 1000×6 = 6000 моль

M(CO₂) = 44 г/моль

m(CO₂) = n(CO₂) × M(CO₂) = 6000 моль × 44 г/моль = 264000 г

264000 г = 264 кг