Обчисліть масу фосфор (V) оксиду, який можна добути спалюванням фосфору в киснi об'ємом 44,8 п

(н.у.).​

Ответы на вопрос

Отвечает Попов Вова.

Ответ: 113,6 г

Дано:

V(O2) = 44,8 л

m(P2O5)-?

Объяснение:

Vm = 22,4 л/моль

n(O2) = V(O2)/Vm = 44,8 л/22,4 л/моль = 2 моль

М(Р2О5) = 142 г/моль

Складаємо РХР:

4Р + 5О2 = 2Р2О5

З РХР бачимо, що n(P2O5)=²/₅n(O2)

n(P2O5) = 0,4*2 моль = 0,8 моль

m(P2O5) = n(P2O5)*M(P2O5) = 0,8 моль*142 г/моль = 113,6 г

Відповідь: 113,6 г