1. З якими з даних речовин реагуватиме хлоридна кислота: мідь, аргентум (I) нітрат, цинк, ферум

(III) гідроксид, сульфур (VI) оксид? Напишіть рівняння можливих реакцій. 2. З якими з даних речовин реагуватиме натрій гідроксид: алюміній нітрат, калій, ортофосфатна кислота, барій хлорид, нітроген (V) оксид? Напишіть рівняння можливих реакцій. 3. Здійсніть перетворення: літій → літій оксид → літій гідроксид → літій сульфат → літій хлорид СРОООЧНООО

Ответы на вопрос

Отвечает Любых Дмитрий.

Ответ:

1. аргентум (I) нітрат, цинк, ферум (III) гідроксид.

3 HCl + Fe(OH)3 → 3 H2O + FeCl3

2 HCl  + Zn  → H2  + ZnCl2

HCl  + AgNO3  → HNO3  + AgCl

2. алюміній нітрат, ортофосфатна кислота, барій хлорид, нітроген (V) оксид.

3 NaOH + Al(NO3)3  → Al(OH)3 + 3 NaNO3

3 NaOH + H3PO4  → 3 H2O  + Na3PO4

NaOH  + BaCl2  → 2 NaCl  + Ba(OH)2

2 NaOH + N2O5 → H2O + 2 NaNO3

3. 4Li+O2=2Li2O

H2O + Li2O = 2LiOH

H2SO4 + 2LiOH → 2H2O + Li2SO4

BaCl2 + Li2SO4 = BaSO4 + 2LiCl