Срочно в результаті взаємодії одтової кислоти з кальцієм масою 20 г виділився газ, який об'єм газу​


Ответы на вопрос

Отвечает Романюк Лада.
Дано:
m(CH3COOH) = 12г.
---------------------------
Найти: V(CO2) - ?
Решение:
2CH3COOH + Na2CO3 = 2CH3COONa + CO2 + H2O
M(CH3COOH) = 60 г/моль
n(CH3COOH) = 12/60 = 0.2 моль
n(CO2):n(CH3COOH) = 1:2
n(CO2) = 0.2/2 = 0.1 моль
V(CO2) = 0.1 * 22.4 = 2.24 л.