12. Взаємодією етанової кислоти і калій гідроксиду (речовини перебували в розчинах) одержали 9,8

г калій етаноату. Обчисліть маси використаних реагентів.

Ответы на вопрос

Отвечает Ребик Павел.

структурные формулы не пишу

C2H4O2 - этановая кислота, C2H3O2K - ацетат калия

C2H4O2 + KOH = C2H3O2K + H2O

M(C2H3O2K) = 98 г/моль

n(C2H3O2K) = 9,8 ÷ 98 = 0,1 моль

по условию, n(C2H4O2) = n(C2H3O2K) = 0.1 моль

M(C2H4O2) = 60 г/моль

m(C2H4O2) = n(C2H4O2) × M(C2H4O2) = 0.1 моль × 60 г/моль = 6 г

Ответ: m - (C2H4O2) = 6 г

n(KOH) = n(C2H3O2K) = 0.1 моль

M(KOH) = 56 г/моль

m(KOH) = n(KOH) × M(KOH) = 0,1 моль × 56 г/моль = 5,6 г

Ответ: m - (KOH) = 5,6 г