Вуглеводень містить 88.89% Карбону. Густина його парів за повітрям становить 1.862 . Обчисліть

число атомів Карбону в одній молекулі цього вуглеводню.

Ответы на вопрос

Отвечает Галимова Диана.

Ответ:

C₄H₆ - бутин

Объяснение:

Дано:  

w (C) = 88,89 % ;

D (пов.) = 1,862.

Знайти: N(Cx) - ?

 

1. Так як ми знаємо  щільність за повітряю, можемо дізнатися молярну масу вуглеводню:

M (газу) = D · M

M воздуха = 29;

M (Cx) = 1,862 · 29 = 54 (г/моль).

 

2. Далі, складаємо пропорцію, щоб дізнатися скільки по масі займає вуглець:

54 г/моль — 100 %  

x г/моль — 88,89 %

x = 48 (г/моль).

3. Дізнаємося скільки атомів вуглецю в з'єднанні:  

48 ÷ 12 = 4.

 

4.  54 - 48 = 6 - атомів водороду в сполуці;

 

5. Отже, формула сполуки - C₄H₆ (бутин).