W(E) =ar*n/Mr - - - - - - >n=w*Mr/Ar Амін густина, якого за воднем 22.5 містить 53.5%карбону

і15. 5% гідрогену. Визначте формулу і обчиліть сумму атомів в сполуці.

Ответы на вопрос

Отвечает Рыкова Лера.

Ответ:

дано

D(H2) = 22.5

W(C) = 53.5% = 0.535

W(H) = 15.5% = 0.155

---------------------

формулу - ?

Σ(at) - ?

W(N) = 1 - ( 0.535 + 0.155) = 0.31

M(CxHyNz) = 22.5 * 2 = 45 g/mol

C : H : N = 45 * 0.535 / 12 : 45 *0.155 / 1 : 45 * 0.31 / 14

C : H : N = 2 : 7 : 1

C2H7N ==> C2H5NH2 - этиламин

M(C2H5NH2) = 45 g/mol

Σ(at)  = 2+5+1+2 = 10

ответ ЭТИЛАМИН , 10

Объяснение:

Отвечает Белоусов Андрей.
Дано:

DH2 (аміну) = 22,5
W (C) = 53,5%
W (H2) = 15,5%
Знайти:

Формула - ?
Сума атомів у сполуці - ?

Розв’язок:

1) Спочатку треба знайти масову частку Нітрогену в речовині:

W (N) = 100% - ( W ( C ) + W ( H ) ) = 100% - 69% = 31%

2) Визначаємо молекулярну масу речовини:

Mr (аміну) = 22,5 • 2 = 45

3) Далі визначаємо кількість речовини кожного елементу, що входить до складу цього аміну

n ( E ) = W • Mr / Ar

n ( C ) = 0,535 • 45 = 24,075 / 12 = 2,00625

( це і буде коефіцієнтом, у Карбону він буде 2 )

Таким чином визначаємо кількість речовини останніх елементів у сполуці:

n ( H ) = 0,155 • 45 = 6,975 ( заокруглюємо = 7 )

n ( N ) = 0,31 • 45 = 13,95 ( теж заокруглюємо = 14 ) і поділити на атомну масу Нітрогену = 14 / 14 = 1

Тобто формула речовини:

C2H7N ( амін називається - диметиламин )

Сума атомів у сполуці:

2 + 7 + 1 = 10 атомів