У результаті спалювання 0,29 г вуглеводню одержали 0,448 л вуглекислого газу та 0,45 г парів води.

Відносна густина парів вуглеводню за повітрям 2. Визначте формулу вуглеводню.

Ответы на вопрос

Отвечает Мурзыкаева София.

Ответ: С4Н10

Дано:

m(ВВ) = 0,29 г

V(CO2) = 0,448 л

m(H2O) = 0,45 г

D(пов.) = 2

Формула ВВ - ?

Объяснение:

М(ВВ) = D(пов.)*М(пов.) = 2*29 г/моль = 58 г/моль

Vm= 22,4 л/моль

n(C)=n(CO2) = V(CO2)/Vm = 0,448 л/22,4 л/моль = 0,02 моль

М(Н2О) = 18 г/моль

n(H) = 2n(H2O) = 2*0.45 г/18 г/моль = 0,05 моль

С:Н = 0,02:0,05 = 2:5

Простійша формула С2Н5

М(С2Н5) = 29 г/моль

58:29 = 2, помножимо всі індекси в простйшій формулі на 2. Таким чином формула вуглеводню С4Н10

Відповідь: С2Н5