Масові частки Карбону, Гідрогену й Оксигену в органічній сполуці відповідно становлять 40, 6,67 і

53,33 %. Установіть істинну формулу речовини, якщо її молярна маса — 180 г/моль.

Ответы на вопрос

Отвечает Элекуев Мага.

Ответ:

С6Н1206

Объяснение:

Нехай речовина це: СхНуОz

1. Установимо істинну формулу речовини наступним чином:

використаємо формулу:

w=\frac{n*Ar}{Mr}, де:

n- кількість атомів елемента

Ar- атомна маса елемента

Mr- відносна молекулярна маса речовини

2.

а. w=\frac{n*Ar}{Mr}

w(C)= n*12/180

0.4*180= 12n

12n=72

n=6

Отже, кількість атомів С=6

б. w(H)=n*1/180

0.0667*180=n

n=12

Отже, кількість атомів H=6

в. w(О)=n*16/180

0.5333*180=16n

16n=96

n=6

Отже, кількість атомів O=6

Тому, істинна формула елемента: С6Н1206