Скільки грамів розчиненої речовини міститься в 1 л 0,2 MgSO4​


Ответы на вопрос

Отвечает Пынзарь Аня.

Ответ:

Концентрація розчинів — це величина, яку вимірюють масою або об’ємом розчиненої речовини, що міститься у певній масі або об’ємі розчину або розчинника. Найчастіше використовують такі способи вираження концентрації: масова частка, молярна, моляльна концентрація, молярна концентрація еквівалента, молярна частка, об’ємна частка та титр. Масову частку речовини Х w(Х) розраховують за формулою:

де m(X) — маса розчиненої речовини Х (в кг, г); m — маса розчину (в кг, г). Її виражають у частках одиниці або в %. В останньому випадку розрахунок здійснюють за формулою:

Масову частку у відсотках називають масовим відсотком (маса речовини в г у 100 г розчину і позначають% м/м (% w/w, англ.)). Тисячну частку розчину називають промілє і позначають ‰. 1‰=1:103=10–1% (г/кг, мг/г). Концентрації слідів компонентів в аналітичній хімії прийнято виражати в частинах на мільйон — ppm (parts реr million) або в частинах на мільярд — ppb (parts реr billion). ppm=млн-1=1:106=10–4%(мкг/г, мг/кг); ppb=млрд-1=1:109=10–7%(нг/г, мкг/кг).